
Oskars Teikmanis
Oskars Teikmanis, LJZA valdes priekšsēdētājs, ir pētnieks Elektronikas un datorzinātņu institūtā, kur viņa uzmanības centrā ir autonomie roboti un mašīnmācīšanās. Papildus akadēmiskajam darbam viņš iesaistās Latvijas Universitātes Zinātnes padomes darbībā. Brīvajā laikā Oskars aizraujas ar mūziku, īpaši tuva viņam ir kormūzika, kas sniedz radošu līdzsvaru zinātniskajai ikdienai.
Oskars turpina darboties valdē jau trešo gadu. Viņa mērķis Latvijas Jauno zinātnieku apvienībā ir sekmēt labvēlīgu vidi doktorantiem un jaunajiem zinātniekiem, stiprinot attiecības ar valsts institūcijām un veidojot spēcīgu un atbalstošu kopienu. Tāpat viņš centīsies izmantot radošu komunikāciju, lai veicinātu sabiedrības sapratni par jaunajām tehnoloģijām un zinātni.

Daniela Godiņa
Ph. D. Daniela Godiņa ir Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta pētniece ar doktora grādu ķīmijā un “Baltijas valstu stipendijas sievietēm zinātnē” laureāte 2024. gadā. Viņas pētniecības darbs ir saistīts ar biomasas pārstrādi un analītisko metožu izstrādi. Daniela aktīvi iesaistās jauno zinātnieku kopienā un zinātnes komunikācijā, ir “Nucleate Latvia” vadītāja un LJZA biedre.
Darbojoties LJZA valdē, Daniela vēlas stiprināt jauno zinātnieku savstarpējo sadarbību un profesionālās izaugsmes iespējas, kā arī veicināt zinātnes un industrijas mijiedarbību. Viņa redz nepieciešamību attīstīt mentoringa programmas, starptautiskās sadarbības iespējas un zinātnes popularizēšanas iniciatīvas, lai Latvijas jaunie pētnieki būtu labāk sagatavoti akadēmiskajai un profesionālajai videi.

Ingus Pērkons
Ph.D. Ingus Pērkons ir Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks un Rīgas Stradiņa universitātes lektors, kurš disertācijā pētījis bioloģiski aktīvo zāļu vielu ceļojumu ārpus cilvēka organisma. Pašreiz pēta dažāda veida ķīmiskā piesārņojuma klātbūtni un uzvedību pārtikā un apkārtējā vidē.
Viņam ir pieredze projektu vadībā un zinātnes komunikācijā, tāpēc vēlas aktīvi iesaistīties LJZA mērķu sasniegšanā. Viņš ir bijis LJZA biedrs kopš 2019. gada un aktīvi piedalījies dažādos pasākumos un diskusijās, lai popularizētu gan zinātni sabiedrībā, gan veicinātu jaunās paaudzes iesaisti pētniecībā.

Rasma Pīpiķe
Rasma Pīpiķe ir Rīgas Tehniskās universitātes doktorante, pētniece un eksperte sistēmiskās dažādības vadības jautājumos. Rasma pēta augstākā līmeņa vadības komandu dažādības ietekmi uz uzņēmumu finanšu rādītājiem. Rasmai ir plaša pieredze organizāciju vadībā un pilsoniskās sabiedrības līdzdalības jautājumos, kas nodrošinās būtisku ieguldījumu LJZA stratēģiskajā attīstībā. Viņa ir Latvijas NVO fonda idejas autore, kā arī daudzu citu sabiedrības līdzdalības iniciatīvu veidotāja. Ar zināšanām organizāciju attīstībā, tajā skaitā finanšu piesaistē un interešu aizstāvībā, viņa palīdzēs LJZA ilgtermiņa mērķu sasniegšanā.
Rasma uzsver, ka LJZA ir vieta, kur viņa atradusi savu kopienu uzsākot doktorantūras studijas ar kuru lepojas un kurai vēlas veltīt savas zināšanas un enerģiju, lai attīstītu zinātni Latvijā.

Aina Semjonova
Ph.D. Aina Semjonova ir LJZA biedre kopš 2020. gada, dabaszinātņu (ķīmijas) zinātņu doktore ar farmaceita grādu. Aina ir pētniece Latvijas Universitātes Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātes Ķīmijas nodaļā, kā arī asistenta p.i. Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes Farmācijas ķīmijas katedrā.
Doktora darbā tika pētīta organisku savienojumu polimorfisma kontrole, izmantojot kristalizācijas piedevas, taču pēcdoktorantūras pētījums saistīts ar kokristālu koformēru ietekmes uz izmainītajām fizikālajām īpašībām izvērtēšanu. Zinātniskās intereses: polimorfisms, farmaceitiskās cietvielas, kokristāli, kristālisko struktūru analīze.
Aina plāno turpināt komunikācijas un zinātniskās kopienas stiprināšanas iniciatīvas, ar kurām ik pa laikam ir saskārusies, darbojoties LJZA kā biedre, doktorantu iesaistīšanu LJZA, kā arī doktorantu mentoringu un zinātnes popularizēšanu.

Laila Silamiķele
Ph.D. Laila Silamiķele ir Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētniece ar doktora grādu dabaszinātnēs (bioloģijā). Viņas specializācija ietver zarnu mikrobioma izpēti, multiomikas pieejas, kā arī pirmsklīniskos pētījumus. Papildus zinātniskajai darbībai viņa interesējas par zinātnes atkārtojamības jautājumiem, kas ir būtiski, lai veicinātu uzticamību zinātniskajiem rezultātiem un nodrošinātu stabilu pamatu jauniem atklājumiem.
Laila īpašu uzmanību pievērsīs akadēmiskās un pētniecības ētikas jautājumiem, turpinot iesāktās LJZA iniciatīvas. Viņa redz šo kā iespēju attīstīt arī zinātnes komunikācijas prasmes, veicinot dialogu starp jauno zinātnieku kopienu un sabiedrību.

Raimonda Soloha
Raimonda Soloha ir pētniece un doktora grāda pretendente Latvijas Universitātē (LU). Ikdienā Raimonda strādā LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta Apritīguma un ilgtspējas pētniecības grupā. Pētniecības intereses ietver resursu atbildīgu izmantošanu, aprites bioekonomiku un datos balstītus risinājumus.
LJZA valdē Raimonda ir kopš 2023. gada maija. Šajā laikā strādāts galvenokārt pie komunikācijas ar LJZA biedriem, doktorantūras ceļveža un akadēmiskā godīguma pētījuma. Raimonda turpinās iesāktās LJZA aktivitātes pie jaunā doktorantūras modeļa un akadēmiskā godīguma jautājumiem, vienlaikus atbalstot valdes iekšējos procesus.