Oktobra atklātā valdes sēde

October 16, 2023

pexels-photo-3183150

10.10.2023. notika LJZA ikmēneša atklātā valdes sēde. Sēdē viesojās Mg. chem. Daniela Godiņa no Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūta Studentu padomes un stāstīja par institūtā izveidoto studentu padomi un tās nozīmīgākajiem darbiem. Tie ietver aktīvistu kopienas izveidi, lai iestātos par institūtā strādājošo studentu interesēm un aktīvu zinātnes komunikāciju par institūta darbību. Abas organizācijas nolēma sadarboties un veidot kopīgas iniciatīvas, apvienojot kapacitāti.

Valdes sēdes laikā tika pārrunāti iepriekšējā mēneša nozīmīgākie notikumi:

• LJZA pārstāvniecība ikgadējā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauno akadēmiju sanāksmē Oslo. Šī sadarbības platforma sniedz būtisku pienesumu informācijas apmaiņā starp dažādu valstu jauno zinātnieku apvienībām un ļauj apmainīties ar pieredzi meklējot risinājumus kopīgiem izaicinājumiem, piemēram zinātnes valodas jautājumiem un akadēmiskās brīvības jautājumiem.
• Komunikācijas meistarklase, ko vadīja sociālais uzņēmējs Zigmunds Freibergs. Tās ietvaros LJZA biedriem bija iespēja bez maksas apgūt prasmes efektīvākai zinātnes komunikācijai.
• LJZA tikšanās ar Šveices vēstniecības pārstāvjiem. Tajā LJZA iepazīstināja Šveices vēstniecības pārstāvjus ar savu darbību un diskutēja par iespējām sadarboties, atbalstot LJZA darbību.
• LJZA biedru viesošanās reģionu skolās #SIF_NVOfonds projekta ietvaros. Sēdē LJZA biedri, kas viesojās reģionu skolās dalījās ar savu pieredzi. Dalībnieki secināja, ka jauno zinātnieku viesošanās skolā ir nozīmīga aktivitāte, kuru nepieciešams turpināt nākotnē, tomēr ir būtiski tikties ar skolēniem agrākā mācību procesa posmā, jo vidusskolas laikā tikšanās daudz mazākā mērā var ietekmēt jauniešu izvēli nākotnes darbības jomas izvēlei.
• Projekta pieteikuma iesniegšana NVO fonda 2024. gada projektu konkursā. Projektā paredzētas aktivitātes Latvijas jauno zinātnieku atbalstam un organizācijas veiktspējas stiprināšanai.

Sēdes noslēgumā tika apspriestas arī citas aktualitātes un biedru ierosinājumi aptverot dažādus jautājumus gan par nākamajām zinātnes konferencēm, gan kopīgiem sociālajiem pasākumiem.

Tuvākais aktuālais notikums ir LJZA rudens pārgājiens jau pēc nedēļas, 21. oktobrī (sestdiena). Šoreiz dosimies uz gleznaino Līgatnes apkārtni. Ja vēlies pievienoties, raksti: info@ljza.lv

LJZA atklātās valdes sēdes notiek katra mēneša 2. otrdienā plkst. 17:30. Tajās biedri tiek informēti par LJZA darbību un iespējām iesaistīties. Sīkāka informācija LJZA slack kanālā, e-pastos un ziņu lapā.

Pievienojies mums https://jauniezinatnieki.lv/pievienojies/

Saistītie raksti