Komunikācijas meistarklase jaunajiem zinātniekiem

22 septembris, 2023

networking-concept-still-life-arrangement

Ilustratīvs attēls no freepik.com

Trešdien, 20. septembrī, notika aizraujošs seminārs “Saturs un forma, kā nodot ziņojumu efektīvi”, kuru kā īpašu meistarklasi vadīja Zigmunds Freibergs un Diāna Freiberga. Semināra mērķis bija sniegt jaunajiem zinātniekiem prasmju rīkus un veicināt viņu iesaistīšanos sabiedrības informēšanā par saviem zinātniskajiem pētījumiem. Abi lektori ir izveidojuši sociālo uzņēmumu SIA “D&Z Projects” ar būtisku mērķi atbalstīt jaunos zinātniekus komunikācijas jomā, palīdzot veidot kvalitatīvas zinātnisko darbu prezentācijas.

Pasākuma tēmas ietvēra izpratnes veidošanu par to, KO un KĀDĀ VEIDĀ komunicēt. Lektori prezentēja teorētisko informāciju par auditoriju, vēstījuma struktūru, runas tehnikām un efektīviem komunikācijas veidiem, kā arī par to, kā padarīt zinātniskās prezentācijas pievilcīgas un iesaistošas dažādām auditorijām, kas nereti tikai nedaudz izprot konkrētā pētījuma saturu. Pasākums ietvēra arī interaktīvus uzdevumus, kas veicina radošumu, stāstot par savu pētniecības jomu.

Pasākuma dalībnieki apliecina, ka komunikācija ir būtiska, lai padarītu zinātnisko darbu pieejamu un saprotamu plašākai sabiedrībai.

Eva Emīlija Česle, doktorantūras studente bioloģijā, par pasākuma saka: “Meistarklase ļāva ieraudzīt ar komunikāciju saistītos jautājumus no cita rakursa, norises laikā iepazīstoties ar jauniem psiholoģijas terminiem un konceptiem, kas ietekmē komunikāciju. Mūsu mazā grupa deva iespēju saņemt individuālu pieeju un radīja telpu interesantām diskusijām par zinātnes komunikācijas niansēm kopumā.”

Pasākumu organizēja Latvijas Jauno zinātnieku apvienība sadarbībā ar uzņēmumu “D&Z Projects”, piedāvājot dalībniekiem neaizmirstamu pieredzi, kurā katrs varēja attīstīt savas komunikācijas prasmes.

Vairāk informācijas par SIA “D&Z Projects” šeit: https://dzprojects.lv/

Rakstu sagatavoja Rasma Pīpiķe.

Saistītie raksti