Vasaras skola: Pārvarot izaicinājumus zinātnē

8 jūnijs, 2021

LJZA-vasaras-skola-2021

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) nometnes organizatoru komanda aicina jaunos zinātniekus piedalīties vasaras skolā “Pārvarot izaicinājumus”. Vasaras skola tiek organizēta ar mērķi palīdzēt jaunajiem zinātniekiem risināt praktiskus izaicinājumus gaisotnē, kurā ir viegli atrast domubiedrus, profesionālus kontaktus un tikt sadzirdētam. Pasākumā Latvijas un ārvalstu zinātnieki un speciālisti dalīsies ar savu pieredzi un ieteikumiem, kā būt par labāku zinātnieku.

Vasaras skolas norise plānota no piektdienas 27. augusta pēcpusdienas līdz 29. augusta vakaram Ruckas muižā Cēsīs.

Kas ir aicināti piedalīties?

Pasākumā ir aicināti piedalīties Latvijas jauno zinātnieku apvienības biedri, jaunie zinātnieki un doktoranti no visām zinātnes jomām. Reģistrācija vasaras skolai šeit https://ej.uz/LJZAvasarasskola2021 līdz 10. augustam (vietu skaits vasaras skolā ir ierobežots).

Vasaras skolas ietvaros tiks aplūkots:

  • kā labāk rakstīt akadēmiskus rakstus;
  • kā vizualizēt datus un veidot no datiem stāstu;
  • kā komunicēt un kā komercializēt pētījumu rezultātus;
  • kā veidot akadēmisko karjeru;
  • kā veidot starpdisciplinārus pētījumus.

Cik maksā dalība vasaras skolā?

Dalības maksa vasaras skolā ir 30 EUR (reģistrējoties līdz 21.jūnijam. Pēc šī datuma reģistrācijas maksa ir 40 EUR). Šī summa tiks izmantota, lai apmaksātu daļu no organizatoriskajām izmaksām. Par šo summu jūs iegūstat iespēju piedalīties vasaras skolā un gultasvietu Ruckas muižā. Vienlaikus, ja jums ir šāda iespēja, mēs Jūs aicinām apsvērt iespēju paņemt līdzi telti un izbaudīt īstu vasaras nakti pie ugunskura. Dalības maksā nav iekļautas maltītes. Tās atkarībā no jūsu vēlmēm varēs iegūt apkārt esošajās kafejnīcās vai pagatavot Ruckas muižas virtuvē. Detalizēta informācija par ēdināšanu sekos tuvojoties vasaras skolai.

Kur notiks vasaras skola?

Cēsīs, Ruckas muižā. Cēsīs var viegli nokļūt gan ar vilcienu, gan ar autobusu, gan arī ar privāto transportu.
Kā pandēmija ietekmēs vasaras skolas norisi?

Šī vasaras skola tiek organizēta laikā, kad plānošanas iespējas ir stipri ierobežotas. Organizējot šo vasaras skolu mēs pieņemam, ka augusta beigās pulcēšanās ierobežojumi būs atviegloti. Attiecīgi, šī vasaras skola ir gan iespēja iegūt informāciju par praktiskiem izaicinājumiem, gan arī iepazīties ar zinātniekiem klātienē. Ja augusta beigās epidemioloģiska situācija neļaus klātienē satikties – pasākums tiks pārcelts. Diemžēl naudu, kas tiks ieguldīta pasākuma organizēšanā mēs nevarēsim atgūt un attiecīgi, mēs to diemžēl nevarēsim atgriezt reģistrētajiem dalībniekiem. Par šo naudu dalībniekiem automātiski tiks reģistrēta dalība pārceltajā pasākumā nākošajā gadā.

Pasākumu atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Jautājumu gadījumā lūgums rakstīt info@ljza.lv.

Saistītie raksti