Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) iestājas par konstruktīvu dialogu un pēctecību izglītības reformu centienos

5 jūlijs, 2023

Hero-2.jpg

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) nākusi klajā ar paziņojumu, kurā pauž savu nostāju par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības aicinājumu no amata atkāpties Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai.

Atzīstot izglītības reformas sarežģītību, LJZA savā vēstulē uzsver, ka šobrīd jākoncentrējas uz dziļi iesakņojušos problēmu risināšanu, nevis uz personāla maiņu, kad reformas temps var šķist neapmierinošs. Ministres demisija radītu papildu neskaidrības un traucētu iesākto reformu virzību, potenciāli kavējot optimālo izglītības attīstības ceļu.

LJZA kā Latvijas jaunos zinātniekus pārstāvoša organizācija stingri tic konstruktīva dialoga un partnerības veicināšanai, lai risinātu ieilgušos izaicinājumus, ar kuriem saskaras Latvijas izglītības sistēma. Tikai visām iesaistītajām pusēm, tostarp izglītības darbiniekiem, studentiem, vecākiem un zinātniekiem sadarbojoties varam nodrošināt, ka tiek ņemtas vērā visas intereses un tiek veikti nepieciešamie soļi, lai virzītu jēgpilnas pārmaiņas izglītības sistēmā.

Apvienība aicina visas iesaistītās puses pārskatīt savas nostājas un pieņemt uz sadarbību vērstus lēmumus, kas veicina konstruktīvām diskusijām labvēlīgu vidi.

LJZA vēstule pieejama ŠEIT.

Saistītie raksti