LJZA februāra atklātā valdes sēde

15 februāris, 2024

louise-viallesoubranne-5EhN4wbfvBc-unsplash

Foto: Attēls: Louise Viallesoubranne no Unsplash

 

Šī gada 13. februārī notika Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) ikmēneša atklātā valdes sēde. Pēc nelielas iesildīšanās un informācijas apmaiņas par jaunākajiem notikumiem Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē, kurā tika diskutēts par akadēmisko brīvību un ētiku, LJZA valdes priekšsēdētāja Antra Boča deva vārdu viesiem no asociācijas “Latvijas Koks”.

 

Asociācija “Latvijas Koks” iepazīstina ar aktivitātēm sabiedrības izglītošanā

Asociācijas “Latvijas Koks” valdes locekle Sigita Alksne un AS “Latvijas Finieris” korporatīvās komunikācijas vadītājs Pauls Beķeris savā prezentācijā skaidroja, kādi ir organizācijas mērķi, kā tiek organizēts asociācijas darbs, kā arī iepazīstināja ar paveikto un nākotnes plāniem. Sigita Alksne stāstīja par asociācijas īstenotajām aktivitātēm skolēnu un sabiedrības izglītošanā, minot tādas iniciatīvas kā bioekonomikas skola un lietkoku čemodāns dabaszinātņu eksperimentiem skolās, lai veicinātu praktisku teorētisko zināšanu apgūšanu ikdienas mācību procesā. Asociācija ir ieinteresēta veicināt ilgtspējīgu attīstību un attīstīt jaunas komunikācijas un izglītojošās aktivitātes, kā arī ir atvērta sadarbībai ar citām organizācijām. Sanāksmē runājām arī par iespējamajiem projektiem un pasākumiem, kurus asociācija varētu īstenot kopā ar LJZA.

 

LJZA ētikas kodeksa un iekšējās kārtības noteikumu izstrāde

LJZA valde informēja biedrus, ka pašlaik notiek intensīvs darbs pie ētikas kodeksa un iekšējās kārtības noteikumu izstrādes. Ikvienam LJZA biedram ir iespēja piedalīties šo dokumentu izstrādē, un tie tiks pieņemti LJZA biedru kopsapulcē, kas notiks 2024. gada 9. martā. Sīkāka informācija par biedru kopsapulci un dienas kārtību tiks izziņota visiem apvienības biedriem. Vēlamies atgādināt, ka biedru kopsapulces balsošanā var piedalīties tikai tie biedri, kuri ir veikuši biedru naudas apmaksu.

 

Pārstāvniecība European Science Advisors Forum

Sēdes laikā tika izskatīts jautājums par LJZA pārstāvniecību European Science Advisors Forum (ESAF). Šajā diskusijā biedri dalījās ar idejām un redzējumu par to, kā labāk veicināt Latvijas zinātnes pārstāvniecību šajā forumā, lai uzlabotu starptautisko sadarbību un dalību starptautiskās zinātnes diskusijās Eiropas mērogā. LJZA biedri līdz 15. februārim varēja iesūtīt pieteikumus kļūt par pārstāvi ESAF. LJZA aktīvi līdzdarbotos un atbalstītu nominēto pārstāvi.

 

Sarunu festivāls LAMPA

LJZA būs LAMPĀ! Sanāksmē dalībnieki tika informēti par kampaņu, kuru veido LJZA, lai veicinātu zinātnes komunikāciju un jauno zinātnieku pārstāvniecību Latvijā. LJZA 2024. gadā īstenos mēnesi ilgu sociālo kampaņu ar noslēguma pasākumu sarunu festivālā “LAMPA”, kurā notiks intervijas ar septiņiem spožiem Latvijas jaunajiem zinātniekiem un zinātniecēm. Pašlaik notiek kampaņas izstrādes un plānošanas darbs sadarbībā ar LJZA partneriem.

 

LJZA ikgadējā vasaras skola 2024

Informējam, ka LJZA valde sāk aktīvu ikgadējās LJZA vasaras skolas plānošanu. LJZA valdes locekle un vasaras skolas koordinatore Liene Spruženiece minēja, ka jau drīzumā tiks uzsākts darbs pie vasaras skolas programmas izveides un lektoru piesaistes, tāpēc ikviens biedrs ir aicināts dalīties ar tēmām un lektoriem, kurus gribētu dzirdēt vasaras skolā.

 

LJZA ikmēneša valdes sēdes ir atvērtas visiem apvienības biedriem. Seko līdzi informācijai LJZA ziņu lapā un LJZA Slack kanālā. Kā vienmēr, esam atvērti idejām un iniciatīvām par to, kā veidot labāku zinātnes vidi Latvijā un aicinām aktīvi iesaistīties LJZA darbībā! Vairāk lasi www.jauniezinatnieki.lv.

Saistītie raksti