LJZA janvāra atklātā valdes sēde

15 janvāris, 2024

desk-5020801_1280

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) pirmā šī gada atklātā valdes sēde notika 2024. gada 9. janvārī. LJZA valdes priekšsēdētāja Antra Boča un valdes loceklis Matīss Reinfelds iepazīstināja ar biedrības aktualitātēm, 2024. gada plāniem un biedru iespējām iesaistīties apvienības darbā. Sanāksmes dalībniekiem bija iespēja dalīties ar ierosinājumiem un idejām, kā uzlabot LJZA darbību, organizējot pasākumus 2024. gadā. Šī gada 9. martā notiks LJZA biedru gada kopsapulce. LJZA valde aicina visus, kuri vēlas turpināt savu aktīvo iesaisti zinātnes politikas veidošanā Latvijā, kā arī piedalīties LJZA organizētajos pasākumos – vasaras skolā, pārgājienos, izglītojošās lekcijās un citos pasākumos – veikt biedra naudas iemaksu līdz šī gada 1. februārim.

Šī mēneša sanāksme bija veltīta tēmām par DZMIT (STEM) mācību priekšmetu popularizēšanu skolās. Tajā piedalījās trīs viesi, kuri stāstīja par dažādām iniciatīvām, ar mērķi pilnveidot skolēnu zināšanas un interesi par studijām un karjeras attīstību dažādās zinātnes nozarēs.

 

Digitālo prasmju popularizēšana skolās

Šomēnes pie mums viesojās IT Izglītības fonda (Start IT) projektu vadītāja Sandra Dārzniece, kura dalījās pieredzē ar IT nozares digitālo prasmju popularizēšanu vidusskolās. Viņa skaidroja nākotnes izaicinājumus, piemēram, skolēnu mazo interesi par profesijām dabaszinātnēs, kā arī iepazīstināja ar rezultātiem no skolu apmeklējuma. Sandra arī ieteica, ko ņemt vērā, strādājot ar skolām, organizējot skolu vizītes, un kā raisīt skolēnos interesi par IT nozari. Būtiski ir kliedēt aizspriedumus, ka IT nozare ietver tikai programmēšanu. LJZA un IT izglītības fonds vienojās par iespējamu sadarbību nākotnē, īstenojot zinātnes komunikācijas iniciatīvas, piemēram, popularizējot fonda organizēto tehnoloģiju konferenci “Cits Kosmoss”, kuras mērķis ir izglītot Latvijas pedagogus par dažādām tehnologiju aktualitātēm.

 

Izglītojošo aktivitāšu ietekmes novērtēšana

LJZA biedrs Arkādijs Zvaigzne prezentēja ideju pētījumam sistēmiski novērtēt, kāda ir dažādu īstenoto izglītības veicināšanas aktivitāšu ietekme uz skolēnu studiju un karjeras izvēli. LJZA biedri uzskata, ka šāda iniciatīva ir būtiska, jo ar tās palīdzību būtu iespējams izvērtēt STEM izglītības popularizēšanā ieguldīto līdzekļu efektivitāti. Biedri ieteica dažādas idejas, kā būtu iespējams panākt šāda pētījuma īstenošanu Latvijā.

 

Atbalsts skolotājiem mākslīgā intelekta rīku apguvē

LJZA biedre Evija Mirķe dalījās ar savu pieredzi skolotāju izglītošanā par mākslīgā intelekta rīku izmantošanas iespējām skolotāju un skolēnu ikdienas darbā. Lai arī tehnoloģiju attīstība noris strauji un izglītībā jau tagad ir pieejams daudz dažādu tehnologisko rīku, bieži vien skolotājiem trūkst informācijas par šādu rīku esamību vai pastāv aizspriedumi par to izmantošanu skolas vidē. Evija norādīja, ka būtiski ir turpināt šo aktivitāti, izstrādājot dažādiem mācību priekšmetiem atbilstošus metodiskos materiālus, kas palīdzētu skolotājiem mākslīgā intelekta rīku apguvē un izmantošanā.

LJZA ikmēneša valdes sēdes ir atvērtas visiem apvienības biedriem. Seko līdzi informācijai LJZA ziņu lapā un slack kanālā. Kā vienmēr, esam atvērti idejām un iniciatīvām par to kā veidot labāku zinātnes vidi Latvijā un aicinām aktīvi iesaistīties LJZA darbībā!

Saistītie raksti