Par pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta Post-Doc Latvia īstenošanas noteikumiem

18 augusts, 2021

Latvijas Jauno Zinātnieku apvienības (LJZA) biedri ir informējuši apvienību par gadījumiem, kad Post-Doc Latvia projekta laikā pēcdoktorantēm tiek atteikta iespēja pagarināt projektu, kā rezultātā viņas nevar izmantot sev pienākošos grūtniecības un bērna kopšanas atvaļinājumus. LJZA ir zināmi vairāki šādi gadījumi dažādās pētniecības institūcijās, piemēram Latvijas universitātē un Latvijas Lauksaimniecības universitātē no 2020. gada decembra. Atteikums pagarināt projektu noved pie situācijas, kas ir pretrunā ar Darba likumu un citiem LR normatīvajiem aktiem, kas nosaka darba ņēmēja tiesības. Lai labāk izprastu situāciju, LJZA lūdz no Valsts Izglītības Attīstības aģentūras (VIAA) rakstiskas atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

  1. Ar kādu pamatojumu ir tikuši atteikti Post-Doc Latvia projektu pagarinājumi gadījumos, kad grūtniece vēlas izņemt Darba likumā un citos LR normatīvajos aktos noteiktos pienākošos atvaļinājumus, t.i., grūtniecības, pēcdzemdību un bērna kopšanas atvaļinājumu?
  2. Kāds būtu VIAA piedāvātais risinājumus, kā, saņemot Post-Doc Latvia finansējumu, institūcija var nodrošināt Latvijas darba likumdošanā paredzētos grūtniecības, bērna kopšanas un slimības atvaļinājumus?
  3. Vai 4. kārtas Post-Doc Latvia pētījumu pieteikumos tiks paredzēta iespēja grūtniecēm vai jaunajiem tēviem saņemt projekta pagarinājumu grūtniecības, pēcdzemdību un bērna kopšanas atvaļinājuma gadījumā?

 

LJZA valdes un Politikas darba grupas vārdā

Dr.soc. Miķelis Grīviņš
LJZA valdes priekšsēdētājs

Saistītie raksti