Aizvadīta Latvijas Jauno zinātnieku apvienības rakstīšanas nometne

22 marts, 2023

DSC_0204-crop

Cēsu novadā, Kārļa muižā, no 15.-19. martam notika pirmā LJZA rakstīšanas nometne. Tajā piedalījās aptuveni 20 jaunie zinātnieki no dažādām Latvijas augstskolām, kā arī diasporas zinātnieki, kas ir aktīvi LJZA biedri.

Dr. Liene Spruženiece, LJZA valdes locekle un nometnes organizatore, kura šobrīd dzīvo un strādā Lielbritānijā uzskata:“Visi zinātnieki, lai kurā pasaules malā viņi būtu, var sniegt savu pievienoto vērtību Latvijai, kopā piedaloties zinātnes interešu aizstāvībā un attīstot sadarbības projektus ar Latvijas partneriem.

Rakstīšanas nometnes vide deva iespēju LJZA biedriem satikties radošā gaisotnē un kopā strādāt pie apvienībai nozīmīgām iniciatīvām jauno zinātnieku kopienas interešu aizstāvībai. Nometnē tapa viedokļraksti par zinātnes politiku un akadēmiskās ētikas situāciju Latvijā, kā arī informatīvi materiāli jaunu cilvēku ieinteresēšanai akadēmiskajā karjerā un iniciatīvas zinātnes popularizēšanai sabiedrībā.

Pasākumā iekļautās lekciju programmas ietvaros Aija Kažoka no Rīgas Stradiņa Universitātes skaidroja kāpēc dezinformācija ir “lipīga”, caur praktiskiem uzdevumiem demonstrējot dezinformatoru izmantotās taktikas. Žurnāliste Inga Spriņģe dalījās ar pieredzi pētnieciskajā žurnālistikā veidojot ietekmīgus vēstījumus mērķa grupām. Komunikācijas eksperte Linda Curika skaidroja stāstniecības pamatprincipus digitālajā vidē. Žurnālists un rakstnieks Miks Koljērs (Mike Collier) vadīja meistarklasi, kuras laikā jaunie zinātnieki apguva žurnālistikas pamatus.

Nometnes dalībniece Ieva Siliņa apgalvo: “Zinātnieka darbs ir kalpošana sabiedrībai. Tikai sanākot kopā, apmainoties viedokļiem, bagātinoties no otra zināšanām iespējams maksimizēt šo labumu – gan zinātnes vides uzlabošanai, gan sabiedrības ieguvumam.”.

Saistītie raksti