LJZA maija atklātā valdes sēde

18 maijs, 2024

patrick-perkins-ETRPjvb0KM0-unsplash

Photo by Patrick Perkins on Unsplash

 

Maija atklātajā valdes sēdē atskatījāmies uz notikušajiem un plānotajiem pasākumiem.

LJZA pārstāvji maija sākumā tikās ar izglītības fonda Fonds AUGT vadītāju Gunu Jomu, lai pārrunātu izglītības fonda darbības virzienus un sadarbības iespējas. Fonda AUGT viens no mērķiem ir veicināt konkurētspējīgu izglītību, fokusējoties arī uz STEM izglītības satura pilnveidi. Lai stiprinātu izglītības organizāciju ekosistēmu Latvijā, fonds īstenos platformu sadarbībai un izaugsmei. Maijā un jūnijā tiks organizētas 4 tematiskās tikšanās NVO un sociālajiem uzņēmumiem, kur piedalīsies arī LJZA pārstāvji.

2024. gada 9. maijā notika Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēde, kuru no LJZA pārstāvēja LJZA valdes priekšsēdētāja Antra Boča. Sanāksmē tika prezentēts ziņojums par pusvadītāju tehnoloģiju un lietojumu jomas attīstību, kā arī ziņojums par pētniecības, attīstības un inovāciju sistēmas darbības progresu un plānoto darbību. Vairāk informācijas Ministru kabineta interneta vietnē.

LJZA pārstāvji Tatjana Pladere, Ingus Pērkons, Daniela Godiņa un Oskars Teikmanis piedalījās Deep Tech Atelier 2024 pasākumā “Communicate or die – scientists on communication”. Pasākuma ierakstu vari noskatīties Labs of Latvia Facebook lapā.

Sanāksmē informējām par sarunu festivāla LAMPA aktualitātēm. Pasākuma idejas iniciatore ir LJZA biedre Rasma Pīpiķe. Pasākumā ieplānotas intervijas ar 7 Latvijas zinātniekiem par tādām tēmām kā cilvēktiesības, daba, kartupeļi, ķīmija, līdzdalība, rehabilitācija un robotika. Visi intervējamie jau ir apstiprināti. Tāpat pašlaik notiek aktīvs darbs pie programmas izveides: interviju koncepta izstrāde, pasākuma tehniskie aspekti un finansējuma piesaiste. Jau drīzumā tiks izziņota detalizētāka informācija par pasākumu.

Maija beigās organizēsim tiešsaistes semināru un Slack darbnīcu LJZA biedriem par iesaistīšanos apvienības aktivitātēs, kā arī efektīvākai ziņu plūsmas izsekošanai LJZA iekšējos komunikācijas kanālos. Savukārt 3. jūnijā aicinām biedrus uz LJZA zinātnes pusstopu, par kuru jau drīzumā publicēsim informāciju.

LJZA ikmēneša valdes sēdes ir atvērtas visiem apvienības biedriem. Seko līdzi informācijai LJZA ziņu lapā un Slack kanālā. Kā vienmēr, esam atvērti idejām un iniciatīvām par to, kā veidot labāku zinātnes vidi Latvijā, un aicinām aktīvi iesaistīties LJZA darbībā!

Saistītie raksti