LJZA valdē ievēlēti trīs jauni locekļi

24 maijs, 2023

WhatsApp-Image-2023-05-24-at-18.02.15

Foto: no LJZA arhīviem. LJZA valde pēc 2023. gada 9. maija kopsapulces

Šī gada 9. maijā notika LJZA biedru kopsapulce, kuras laikā tika apstiprināta jauna statūtu redakcija un ievēlēti trīs valdes locekļi.

Saistībā ar jaunām iespējām un izaicinājumiem zinātniskajā karjerā divi no līdzšinējiem LJZA valdes locekļiem, Eduards Baķis un Ilze Elbere, izlēma atstāt amatus. Uz vakantajām pozīcijām kandidēja pieci pretendenti, no kuriem valdē tika ievēlēta Tatjana Pladere, Oskars Teikmanis un Raimonda Soloha.

Tatjana Pladere ir Latvijas Universitātes pētniece ar vairāk kā 10 gadu pieredzi zinātnes komunikācijā. “Gan pētniecībā, gan LJZA mana prioritāte ir cilvēki,” atzīmē Tatjana. “Mans mērķis ir veicināt to, ka mūsu zinātnieku kopiena ir atbalstoša, atvērta un iekļaujoša”.

Oskars Teikmanis ir Latvijas Universitātes datorzinātņu doktorants, kas pavadījis 20 gadus ārzemēs, tai skaitā Vācijā, kur studēja inženierzinātnes un robotiku Minhenes Tehniskajā universitātē. Paralēli doktorantūrai, Oskars šobrīd strādā Elektronikas un datorzinātņu institūtā. LJZA valdē viņš ir ieinteresēts iedziļināties radošā zinātnes komunikācijā, kā arī augstāko tehnoloģiju un zinātniskās pieejas izmantošanā, lai veicinātu sabiedrisko labumu.

Raimonda Soloha šobrīd studē vides zinātnes doktora programmā Latvijas Universitātē. Iesaistoties LJZA valdes darbā, Raimonda vēlas turpināt piedalīties apvienības aktivitāšu īstenošanā, lai palīdzētu sasniegt LJZA izvirzītos mērķus un uzdevumus. Īpaša prioritāte Raimondai ir iesaistīties topošo un esošo doktorantu, un jauno zinātnieku izaicinājumu risināšanā.

Valdes priekšsēdētāja Antra Boča stāsta: “Saistībā ar vēlmi dažādot apvienības darbību un iekļaut pēc iespējas daudzveidīgākus redzējumus, jaunajos statūtos esam pavēruši iespēju mainīgam valdes locekļu skaitam – no pieci līdz septiņi. Pateicamies visiem, kas iesniedza pieteikumus šajās valdes vēlēšanās, radot spēcīgu konkurenci uz izsludinātajām vietām un ļoti priecājamies par jaunievēlētajiem valdes locekļiem, kas katrs sevi jau ir parādījuši kā aktīvus un iniciatīvām bagātus biedrus apvienības ikdienas darbā.”

LJZA pateicas iepriekšējiem valdes locekļiem, Eduardam un Ilzei, par ieguldīto darbu vairāku gadu garumā pārstāvot Latvijas jauno zinātnieku kopienu, kā arī vēl enerģiju un darbasparu jaunajam valdes sastāvam!

Saistītie raksti